Strona główna A - Z Poprzednia Następna

Bachstr. 9 (Frauendorf)                                         Koszalińska, Golęcino


  -   Mattert I.                                                                    1906-1907




Bachstr. 9 (Züllchow)                                            Głowicka, Żelechowa


  -   Schumann J.                                                                  1908




Bachstr. 11 (Züllchow)                                          Głowicka, Żelechowa


  -   Grade G.                                                                       1925




Banhofstr. 84 (Podejuch)                                      Metalowa, Podjuchy


  -   Schultz Gertrud                                                              1941-1943




Barnimstr. 34                                                     Aleja Piastów


  -   Villvock Otto                                                                 1938-1943



Barnimstr. 67                                                     Aleja Piastów


  -   Malz Franz                                                                     1925-1927



Baustr. 1                                                             obecnie teren stoczni, nie istnieje


  -   Niedenführ Aug.                                                             1890




Bellevuestr. 8                                                     Potulicka


  -   Wohlleben Ed.                                                               1885



Bellevuestr. 14                                                   Potulicka


  -   Wohlleben Ed.                                                               1886



Bellevuestr. 55                                                   Potulicka


  -   Bock Paul                                                                      1900-1904

  -   Richter R.                                                                      1905-1906

  -   Fischer G.                                                                      1909

  -   „Atelier Victoria“                                                             ?



Bergstr. 2                                                           Owocowa


  -   Bock Paul                                                                      1886-1887




Bergstr. 9                                                            Owocowa


  -   Schlotzhauer Moritz                                                         1939-1943




Bergstr. 12 (Frauendorf)                                       Strzałowska, Golęcino


  -   Pagels K.                                                                      1925-1927




Beringerstr. 14                                                   Boh. Getta Warszawskiego


  -   Riedel G.                                                                        ?




Beringerstr. 18                                                   Boh. Getta Warszawskiego


  -   Puttlitz M.                                                                     1926-1927




Birkenallee 1 (Grabow)                                         Malczewskiego


  -   Eurich B.                                                                       1890-1893




Birkenallee 8                                                      Malczewskiego


  -   Zachariae & Meier H.I.                                                    1928

  -   Zachariae E.                                                                  1938




Bismarckstr. 1                                                    Obrońców Stalingradu


  -   Reissert M.                                                                    1933-1943




Bismarckstr. 3                                                    Obrońców Stalingradu


  -   Iwersen Andreas                                                            1913-1921

  -   Gleixner Ewald (następca Iwersena)                                            1922

  -   Samson & Co.                                                                1924-1932

  -   Samson & Co. (wł. W. Rechler)                                            1933-1936

  -   Rechler Wilhelm                                                             1937-1943



Bismarckstr. 5                                                    Obrońców Stalingradu


  -   Stegmeier & Richter                                                        1904

  -   Bartels H.                                                                     1905

  -   Seglitz Gebrüder (H. A.)                                                  1907-1908




Bismarckstr. 12                                                  Obrońców Stalingradu


  -   Herzberg Arthur                                                              1934-1942

  -   „Photo Herzberg”                                                            1943




Bismarckstr. 19B                                                 Obrońców Stalingradu


  -   Atelier Bock                                                                    ?



Bismarckstr. 20                                                  Obrońców Stalingradu


  -   Haase Fried.                                                                  1893-1894




Bismarckstr. 24                                                  Obrońców Stalingradu


  -   Bock Paul                                                                      1895

  -   Hark & Bock                                                                   1896-1897

  -   Hark G.                                                                         1898-1899




Bismarckstr. 25                                                 Obrońców Stalingradu


  -   Nitz P.                                                                          1895-1901

  -   Bauer O.                                                                       1902-1904

  -   Atelier „Helios”                                                              1905-1906

  -   Wegner Otto                                                                 1907-1909

  -   Wegner Gustaw                                                             1911

  -   Burrucker A.                                                                  1912

  -   Uhlmann & Huhn                                                            ?



Blücherstr. 4a                                                     Wąska


  -   Sens E.                                                                         1907-1908




Blücherstr. 18                                                    Wąska


  -   Angelstein W.                                                                1927



Blumenstr. 14                                                    Szarotki


  -   Schicke H.                                                                     1883-1885




Bogislavstr. 7                                                     Bogusława


  -   Boeck J.                                                                        1892

  -   Gottschalk Leo                                                               1902




Bogislavstr. 31                                                   Bogusława


  -   Amberger Karl                                                                1941-1943




Bogislavstr. 39                                                   Bogusława


  -   Rosenthal M.                                                                 1889




Bollwerk 1b                                                         Nabrzeże Wieleckie


  -   Zagelow O. - Usługi                                                       1930

  -   Kirchoff K.                                                                     1931-1932




Bollwerk 2                                                           Nabrzeże Wieleckie


  -   Dreblow Max                                                                   1909-1927  

  -   Dreblow Max (wł. Ernst Klett)                                               1929-1933

  -   Drews P.                                                                        1934-1938




Bollwerk 11                                                         Nabrzeże Wieleckie


  -   Dreblow Max                                                                  1903-1908




Bollwerk 34                                                         Nabrzeże Wieleckie


  -   Blanck Johannes                                                            1903-1909




Bredow 13                                                           Dobromiry, nie istnieje


  -   Schulz                                                                          1862-1865



Bredow 70                                                           Rugiańska


  -   Wilde R.                                                                       1873-1877




Breitestr. 2                                                          Kardynała Wyszyńskiego


  -   Fischer G.                                                                      1905-1906

  -   Fischer R.                                                                      1907-1908

  -   Fischer G. A.                                                                  1909

  -   Bendit J.                                                                       1910

  -   Phillipp B.                                                                     1912




Breitestr. 7                                                         Kardynała Wyszyńskiego


  -   Pauly Geschw.                                                                1875-1880

  -   Siebe Gebrüder                                                               1881-1887

  -   Fischer E.                                                                       1890-1892

  -   Gerhard & Schmeling                                                        1893-1901

  -   Gottschalk Leo                                                                1902

  -   Kasper Franz (następca Matthaeya)                                       1907-1909

  -   Susenbeth H.                                                                  1913-1915




Breitestr. 8 (do roku 1856 nr 370)                          Kardynała Wyszyńskiego


  -   Leutner (nr 370)                                                               1853-1854

  -   Radloff (nr 370)                                                                1855

  -   Leutner Wwe. (wdowa) (nr 370)                                            1856

  -   Leutner H. (nr 8)                                                              1857-1858

  -   Brandt Ed. (nr 8)                                                              1867-1870




Breitestr. 19 III                                                  Kardynała Wyszyńskiego


  -   Haase Fritz                                                                    ?




Breitestr. 23                                                       Kardynała Wyszyńskiego


  -   Thurmann Ernst                                                             1920




Breitestr. 25                                                       Kardynała Wyszyńskiego


  -   Matthaey Alexander                                                        1897-1906

  -   Knees Gerhard                                                               1907-1908

  -   Hirsch Albert                                                                  1908

  -   „Photographishes Atelier” (wł. Hirsch Albert)                          1909



Breitestr. 29-30                                                 Kardynała Wyszyńskiego


  -   Waldow F. & Spaethen                                                    1865-1866

  -   Waldow                                                                        1867

  -   Müller A.                                                                       1868

  -   Windel A. (z domu: Bouillon)                                               1869-1878

  -   Eurich B.                                                                       1879-1888

  -   Bock Paul                                                                      1889-1893

  -   Bergschmidt Rob.                                                           1894-1897

  -   Bergschmidt Gebrüder                                                     ?

  -   „Photographisches Atelier“                                               0d około 1901 roku




Breitestr. 31                                                       Kardynała Wyszyńskiego


  -   Rotes Kaufhaus                                                              1904-1928



Breitestr.41-42                                                   Kardynała Wyszyńskiego


  -   „Polyfoto“ (wł. Menge Werner)                                             1937-1943




Breitestr. 44                                                       Kardynała Wyszyńskiego


  -   „Waage Photo“ (wł. Roth Robert)                                          1940-1943




Breitestr. 56                                                       Kardynała Wyszyńskiego


  -   Klett Louis & Co.                                                            ?

  -   Klett Louis                                                                    1886-1895

  -   Bombach O. H.                                                              1897-1907

  -   Jung W.                                                                        1907-1908

  -   Fuchs J.                                                                        1908

  -   Bendit J.                                                                       1909

  -   Fuchs J.                                                                        1910-1922




Breitestr. 59                                                       Kardynała Wyszyńskiego


  -   Klett Louis                                                                  1895-1913, 1929-1943

  -   Klett Louis (wł. Müller Julius)                                             1914-1928



Breitestr. 60                                                       Kardynała Wyszyńskiego


  -   Brandt Ed.                                                                     1865-1866

  -   Pankiewicz                                                                     1867

  -   Windel A. (z domu Bouillon)                                                1868

  -   Assmann Eduard                                                             1869-1883

  -   Freytag E.                                                                      1885-1886

  -   Brunckow E.                                                                   1887

  -   Zwirnemann & Kutter                                                      1888

  -   Hofmann & Kutter                                                           1889

  -   Bergschmidt & Dames                                                     1893

  -   Dames O.                                                                      1894-1896

  -   Paalzow L.                                                                     1897-1898

  -   Schwalbach F.                                                                1901

  -   Fischer R.                                                                      1902-1903

  -   „Atelier Germania“                                                          1905-1906

  -   Fischer R.                                                                      1906

  -   Schwalbert F.                                                                 1907-1908

  -   Haupt Ferdinand                                                             1912-1921

  -   Störmer Margarete                                                          1922




Breitestr. 18 (Grabow)                                         Dubois


  -   Niedenführ Aug.                                                             1884-1888




Breitestr. 28 (Grabow)                                         Dubois


  -   Niedenführ Aug.                                                             1881-1882




Breitestr. 30 (Grabow)                                          Dubois


  -   Lucke C.                                                                        1864-1876

  -   Siemann                                                                       1879

  -   Laubrich                                                                        1881



Breitestr. 33 (Grabow)                                          Dubois


  -   Zenck Th.                                                                      1865




Breitestr. 79 (Grabow)                                          Dubois


  -   Hasenwinkel I.                                                               1857



Breitestr. 112 (Grabow)                                       Dubois


  -   Lucke C.                                                                        1862-1863



Breitestr. 114 (Grabow)                                       Dubois


  -   Tieck A.                                                                         1863




Bugenhagenstr. 2                                              Dobrosławy, nie istnieje


  -   Jung Robert                                                                   1926-1927




Burgstr. 5 (Grabow)                                              Łyskowskiego


  -   Später                                                                          1890




Burscherstr. 16                                                  Łokietka


  -   Blank H.                                                                        1908

  -   Sann W.                                                                        1932-1935




Burscherstr. 20                                                  Łokietka


  -   Kowalewski Max                                                             1933-1935